Musici de Praga
Skupinové foto

Komorní orchestr Musici de Praga založil v roce 1966 violista Jaroslav Štěpnička a dnes patří k předním českým komorním orchestrům. Musici de Praga hrají klasickou hudbu všech žánrů a vystupují převážně bez dirigenta.

Tento orchestr navštívil většinu evropských zemí a vystupoval na mnoha mezinárodních hudebních festivalech.
Kromě koncertů, Musici de Praga také spolupracuje s rozhlasovými a televizními společnostmi, stejně jako s hudebními vydavatelstvími v České Republice i v zahraničí. Album "Baroque concerts in Prague", vyrobené ve Francii, získalo v roce 1989 velmi prestižní cenu "Grand Prix de'l Academie du Disque Francaise", zaštítěnou presidentem M. Jacquesem Chiracem.

V současné době je koncertním mistrem a uměleckým vedoucím souboru pan Jan Pellant, který pracoval v Japonsku, Portugalsku a Jihoafrické Republice na stejné pozici, jakou zastává nyní.

Repertoár komorního orchestru Musici de Praga se skládá z množství skladeb české i zahraniční tvorby od baroka až po současnost: 

Na příklad: J.A. Benda, F.X. Dušek, V. Vodička, J. Zach, Fr. Tůma, V. Pichl, K. Kohout, A. Fils, V. Jírovec, P. Vranický, J. Rejcha, F. Stamic, J. Mysliveček, V. Míča, J.S. Bach, A. Vivaldi, H. Purcell, J. Haydn, W.A. Mozart, L.v. Bethoven, G.F. Telemann, L. Boccherini, Ch.W. Gluck, F. Geminianni, G.F. Händel, P. Locatelli, J.Ph. Rameau, E. Grieg, A. Dvořák, L. Janáček, B. Martinů, P.I. Čajkovský, A. Honegger, C. Sikvestri, A. Roussel, J. Suk etc.

Orchestr koncertuje jak s dirigentem (hostem), tak i bez dirigenta. Program může být sestaven podle přání pořadatele.


Kontakt:

musicidp@seznam.cz

Jan Pellant
Vitošská 3415/11
143 00 Praha 4

Telefon: 02/401 48 57